FERDA AKGÜL

FERDA AKGÜL

Sabrın Hududu
akgulgida@hotmail.com

AKSARAY VALİSİNE AÇIK MEKTUP

21 Mart 2015 - 08:47


AKSARAY VALİSİNE AÇIK MEKTUP (İHTİYAÇLAR HİYERARŞİSİ)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başbakanlık yaptığı dönemde tüm şehirlerin valilerini Ankara’ya toplayıp, onlara hitaben yaptığı konuşmadan şu satırları aklımdan hiç çıkartmam.

Tebdili kıyafet halkın içine karışın, okul önlerini gezin, okullarda ayağında ayakkabısı olmayan, sırtında montu olmayan öğrenci görürseniz acilen ilgilenin .

Bu şu demek ; Ben her biriyle ilgilenemem Sizde taşın altına elinizi koyun. Makamlarınız size emanet Millete efendi değil hizmetkar olun.

Her şeyi benden beklemeyin Devlet ile millet arasına duvar değil köprü olun…Bu ve bunun gibi iyi niyetleri sıraladıkça sıralamak zaman kaybı olur . Diyelim ki Erdoğan bunu demedi ve siz valisiniz Sizin bütçeniz var mı? Var! Sizin şehrinizde sizin selamınızla bitecek işler var mı?

Var Sayın AKSARAY VALİSİ; Bu haberi basından okudum ve üzüldüm . ''Aksaray'da bir kadın yaşamak için çöp karıştırıyor Aksaray'da, oğlunun karnını doyurmak için çöpe atılan yiyecekleri toplayan Ceylan Kara, faturalarını ve kirasını ödeyemediğini söyledi.'' Kendi ülkesi dışında ki ülke vatandaşlarına kapı açan, Suriye’den gelen yüzbinlerce mülteciyi barındıran bir Türkiye var mı ? Evet var ! Peki nasıl oluyor da, bu ülkenin kendi vatandaşı çöpten ekmek toplar .

Bu haber yalandır demeyin, iktidara yakın bir kaynaktan aldım.

Şimdi yapmanız gereken ney mi vali efendi ! O vatandaşı bulup devlet adına özürden sonra ihtiyaçlar hiyerarşisine göre ihtiyaçlarını karşılamak.

Doğru olan budur

Doğru yolda olana selam olsun

Bu yazı 2028 defa okunmuştur.